Termodinamik kombi E4 hatası sıcak su sensöründe bir arıza olduğunu bildirmektedir. Bu durumda kombinin ekranında E4 hatası işareti ortaya çıkmaktadır. Termodinamik kombiler tamamen elektrik ile çalışan hassas ürünlerdir. Ve bakımı ihmal edildiğinde birbirinden farklı arızalar meydana gelmektedir. Kullanıcı eğer kullandığı kombide E 4 hatası gözlemliyorsa herhangi bir müdahalede bulunmadan cihazı kapatmalı ve Kombi Servisinden destek almalıdır.

Kendisinin yapacağı müdahale sonucu daha büyük arızaların meydana gelmesini önlemek adına uzman kişilerden doğru çözümü almak her zaman önemlidir. Kombinin bu hata kodunu verme sebebi ise, kombinin kendini donmaya karşı koruma altına aldığını göstermektedir.

Termodinamik kombi E4 hata sebebi ise;

  • Kombinin kullanım suyu sıcaklık sensöründe arızaya bağlıdır.

Termodinamik kombi E4 hatası ile karşılaşıldığında Kombi Servisinden yardım almak gerekir. Çünkü bu arıza kodunda kullanıcının yapacağı müdahale hiçbir işe yaramayacaktır. Sensör tamiri ya da değişimi gerektiği için kombi servisindeki tecrübeli ekipler tarafından arızanın tespiti ve çözümü önemlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Termodinamik Kombi E4 hatası nedir?

Termodinamik Kombi E4 hatası, kombinin ısıtma işlemini yaparken, cihazın su sıcaklığı veya basıncının yüksek olduğu anlamına gelir. Bu hatanın nedeni, su basıncı sensöründe veya debimetre sensöründe bir arıza olabilir.

Termodinamik Kombi E4 hatası nasıl çözülür?

Termodinamik Kombi E4 hatasını çözmek için öncelikle cihazın elektrik beslemesini kesin ve ardından kombinin su basıncını kontrol edin. Basınç normal değerlerin altındaysa, kombinin su dolum işlemini yapın. Eğer su basıncı normal ise, cihazın sensörlerinde bir arıza olabilir. Bu durumda, bir teknik servisten destek almanız gerekmektedir.

Termodinamik Kombi E4 hatası ne sıklıkta meydana gelir?

Termodinamik Kombi E4 hatası, kombi kullanıcıları tarafından sıklıkla rapor edilen bir hata değildir. Ancak, kombinin bakımının düzenli yapılmaması veya yanlış kullanım sonucu bu hata meydana gelebilir.

Termodinamik Kombi E4 hatası önlenemez mi?

Termodinamik Kombi E4 hatasını önlemek için, kombinin kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun ve kombiyi düzenli olarak bakım yaptırın. Ayrıca, kombinin su basıncını düzenli olarak kontrol edin ve normal değerlerin altında ise su dolum işlemini yapın.

Termodinamik Kombi E4 hatası için teknik servis çağırmak gerekiyor mu?

Termodinamik Kombi E4 hatası için teknik servis çağırmanız gerekebilir. Su basıncını kontrol etmenize rağmen hala aynı hata devam ediyorsa, sensörlerde bir arıza olabilir ve bunun çözümü için bir teknik servis desteği gerekebilir. Teknik servis, arızanın nedenini belirleyip kombiyi onaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56