Vaillant f28 hatası, Vaillant marka kombideki çeşitli parçaların arızalanması sonucunda alınır. Bu hata modele göre f28 ya da f29 olarak görülmektedir. F28 hatası kombinin ateşleme kısmında sorun olduğu anlamına gelir. Böyle bir sorunla karşılaşma sebepleri arasında gaz valfinin arızalı olması ve elektronik kartta sıkıntı olması bulunmaktadır. Ayrıca ateşleme ve iyonizasyon çubuklarında da sorun olabilir. Bacalı kombilerde baca sorunları ve yoğuşmalı kombilerde ise yoğuşma giderinin tıkanması bu soruna neden olabilir.

Vaillant F28 Hatası Nasıl Giderilir?

Vaillant f28 hatası ile karşılaşıldığında kullanıcıların yapması gereken birkaç çözüm yolu bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:

  • Gaz vanaları açık olduğu halde ocağınız çalışmıyorsa bu durum dairede gaz olmadığı anlamına gelir. Firma ile iletişim kurarak durumu bildirebilirsiniz.
  • Doğalgaz vanası kapalıysa açmanız gerekecektir. Doğalgaz vanası ile doğalgaz borusu paralel ise vana açık, T şeklindeyse kapalı anlamına gelir.
  • Dairenizde gaz var ise anlık bir sorun yaşanıyor olabilir. Kombiye 3 kez reset atarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Reset attıktan sonra aynı sorun devam ediyorsa muhtemelen kombinin içindeki bir parçada arıza olduğuna işarettir. Yetkili Vaillant servisini çağırarak çözüm için destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56