Vaillant kombi 00 arızası mevcut ise cihazınızda, birçok sebeple arıza oluşumu mümkündür. Vaillant kombi 00 arıza sebebi, kalorifer devresi gidiş suyu sıcaklık sensöründe mevcut olan arızalanmayı gösteren bir durumdur. Vaillant kombilerde oldukça sık karşılaşılan 00 arızası, sensör kablolarında meydana gelen bir arızalanmayı da gösterir. Vaillant kombinizde mevcut olan arızalanma sensör borularında nemin mevcut olması ile de görülen bir sorun olarak ortaya çıkar. Kombilerde bakım yapılmaması sebebi ile birçok hata kodu alınarak arızalanma yaşanır. Bu sebeple de bozulmaması için kontrollerinin yapılması oldukça önemlidir.

Vaillant Kombi 00 Arıza Sebepleri ve Çözümü

Vaillant kombi 00 arızası mevcut ise bu durumun en önemli sebebi birçok farklı sebepten oluşması mümkündür. Belirlenen arıza tespit sebepleri ise aşağıda verilmiştir,

  • Sensör kablolarında kopma
  • Sensör kablolarında aşınma
  • Sensör kablolarında kısa devre

Yukarıda belirtilen sebepler dahilinde birçok farklı arıza durumu tespit edilebilir. Bu sebeple de öncelikle tesbitin yapılık daha sonra da çözümün sağlanması en doğru müdahale olacaktır. Sensör kablosunu yenileme ve kısa devre sorunlarının giderilmesi sağlanmalıdır. Eğer sorun çözülmediyse bu gibi durumlarda yetkili servisi aramanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56