Warmhaus kombi Air hatası, E 43 arıza kodu olarak da bilinir. Bir iletişim hatasıdır. Oda termostatı hattındaki bağlantının koptuğunu gösterir. Böyle durumlarda bazı işlemlerin yapılması gerekir.

Air hatası, dikkat gerektiren arıza kodlarından biridir. Düzeltilememe durumunda profesyonel destek alınmalıdır. Anlaşmalı kombi servislerinin yanında profesyonel kombi ustalarından da yardım talep edilebilir. Burada önemli olan nokta, ustanın Warmhaus kombi markasını bilmesidir.

Warmhaus Kombi Air Hatası Nasıl Düzeltilir?

Warmhaus kombi Air hatası çözümü için bazı işlemler yapılmalıdır. Bunlar:

  • Kombinin sigortası kapatılır. Bir dakika beklendikten sonra kombi yeniden başlatılır. Hatanın düzelmesi için butonların ve kombinin çalışması beklenir.
  • Oda termostatı pil ile çalışır. Yeni piller takılır ve oda termostatı reset butonundan sıfırlanır.
  • Oda termostatı ve kombi arasında bulunan kablolar kontrol edilir. Kopukluk gibi durumlarda yeniden birbirine bağlanır.

Gerekli işlemler yapıldıktan sonra Air hatası tekrarlıyorsa vakit kaybetmeden kombi servisi çağrılmalıdır. Servis gelene kadar herhangi bir sorun yaşanmaması için kombinin sigortası kapatılmalıdır. Servis geldikten sonra da yapılan işlemler, eksiksiz anlatılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56