Vailant kombi kullanıcıları zaman içinde bazı arızalarla karşı karşıya kalabilirler. Kombiler düzenli olarak bakımının yapılması gereken cihazlar arasındadır. Bu bakım ihmal edildiği takdirde arızanın oluşma ihtimali artar. Bu durum özellikle kış aylarında meydana geldiğinde ev halkı için büyük bir sıkıntının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kombide Alev İşareti

Bu nedenle arızaların önüne geçmek ve kombiden alınan verimi arttırmak için kombi bakımlarının dikkate alınması gerekir. Vailant kombi alev işareti yanıp sönüyor arızası kullanıcıların karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Bu sorunun birden fazla nedeni bulunmakta olup, bu adımları denedikten sonra teknik servis çağırmanız doğru bir karar olacaktır. Sorunun oluşmasına neden olan ilk neden ana karttır.

Ana karttaki iyonizasyon devresinde bazı arızaların olması bu durumun oluşmasına zemin hazırlar. Diğer neden ise gaz valfının arızalı olmasıdır. Öte yandan cihaz iyonizasyon alevinin oluştuğunu hissetmediğinde de bu sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda teknik servise danışarak sorunun çözümünü sağlayabilir. Teknik servis gelene kadar cihaza müdahale etmemeye çalışmalısınız.

Call Now Button444 78 56