Kombiler kış aylarının en fazla kullanılan cihazları arasında bulunur. Özellikle kombi kullanıcılarının karşısına bu dönemlerde bazı arızalar çıkabilmektedir. Vailant kombi bar yükselmiyor sorunu Vailant kullanıcılarının karşısına sıklıkla çıkan durumlar arasında bulunur. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız sorunun çözümünü sağlamak için birden fazla yolu denemelisiniz.

Kombi basıncının yükseltmek için vanayı tercih ederek su eklemesinin yapılmasını sağlayın. Kombi barının en az 1.5 bar seviyesinde olması gerekir. Kombi basıncı yükselmiyorsa vanalar, petekler kontrol edilmelidir. Sızıntıdan kaynaklı olarak bu tarz bir durum ortaya çıkabilir. Kombinin basıncının iki ayda bir düşmesi normaldir. Bu tarz zamanlarda su takviyesiyle sorunu çözebilirsiniz. Ancak her hafta bu sorun görülmeye devam ediliyorsa sorun daha büyük olabilir.

Bu nedenle fazla zaman kaybetmeden Vailant teknik servisinden yardım almanız yerinde olacaktır. Teknik servis gelene kadar cihaza müdahale etmemeye özen göstermelisiniz. Radyatör bağlantılarında herhangi bir kaçak olması, tesisattaki su kaçağı gibi durumlar bu sorunun oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

One thought on “Vaillant Kombi Bar Yükselmiyor

  1. Vaillant kombimiz var. Yaz olduğu için bakımını yaptırmadık. Ancak artık bundan kaynaklı mı bilmiyoruz ama bar bir türlü yükselmiyor. Nasıl bir yol izleyeceğiz şaşırdık. Şimdi bu yazıya denk geldiğimiz çok iyi oldu. Hemen detaylı okuduk ve inceledik. Sorunun neden kaynaklı olabileceğine eriştik. Oldukça faydalı bir yazı olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56