Vailant kombi basınç yükseliyor şikayetinde kombinin basıncının ne kadar yükseldiği önemli konulardan biridir. Kombideki su sürekli olarak ısınıp soğuyarak genleşme durumu ortaya çıkabilir. Bu tarz zamanlarda ise basınçta yükselme meydana gelecektir. Su basıncında ufak tefek yükselmeler normal olarak karşılanır. Bu nedenle basıncının ne kadar yüksek olduğuna dikkat edilmelidir. Basınç değeri normal olan 1.5 bardan haftada 2 bara kadar çıkıyorsa bu normal olarak bilinir. Ancak basınç bunun üzerine çıkıyorsa bu önemli bir sorundur.

Vaillant Kombi Çalışırken Basınç Yükseliyor

Teknik servise danışmadan hemen önce doldurma musluğunu kontrol etmeniz faydalı olur. Su basma işlemi yapılırken doldurma musluğu bazen kullanıcılar tarafından açık bırakılmış olabilir. Bu tarz zamanlarda ise su basıncı anormal bir şekilde yükselebilmektedir. Eğer doldurma musluğunda herhangi bir sorun gözükmüyorsa su basıncı bundan daha farklı nedenlerden dolayı yükseliyor olabilir. Bu durum kullanıcının kendi başına çözemeyeceği bir sorun olduğundan dolayı teknik servisten yardım alması gerekir. Bu sayede Vailant kombi basınç yükseliyor sorununa garantili bir çözüm yolu bulmak mümkündür.

One thought on “Vaillant Kombi Basınç Yükseliyor

  1. Vaillant kombimde basınç yükselme sorunu yaşıyorum. Bu sorunu bir türlü çözümleyemedim. Doğruyu söylemek gerekirse ilk etapta çözmek için çok uğraşmak istemedim. Bugün iyi ki araştırmışım. Bu yazıya denk geldim. Önemsemediğim için biraz kızdım. Teknik servisi aradım. Bu konuda çok bilgisizmişim. Bilinçsizce hareket etmişim. Bilgili sayfa için gerçekten teşekkürler.

Comments are closed.

Call Now Button444 78 56