Vaillant kombi çalışırken basınç yükseliyor sorunu doldurma vanası arızalı olan durumlarda kendini göstermektedir. Bu arızada cihazınız ne kadar su alması gerektiğini bilemeyecek ve devamlı su alacaktır. Bu durum su basıncının artmasına neden olmaktadır. Sorun genleşme tankı arızasını da ortaya çıkarmaktadır. Genleşme tankına giriş yapan su, bu bölümün arızalı olmasıyla basıncı artacaktır.

Kombiniz bu duruma müdahale etmek için hata kodu verecek ve kendini kilitleyecektir. Yapılacak olan kombi bakımlarında hangi parçanın arızalı olduğu tespit edilir. Tamir edilme ya da yenisiyle değiştirme ihtimali düşünülerek servis elemanları soruna çare bulmaktadır. O yüzden Vaillant servisinden yardım almanız gerekir. Kombiniz çalışırken basıncın yükselmesinin iki nedeni vardır. Bunlar;

  • Genleşme tankı arıza yapmış olabilir.
  • Doldurma vanası arızası gündeme gelmiş olabilir.

Vaillant servisini arayarak sorunun giderilmesi için randevu almanız gerekir. Arızalarda kombinizin çalışmaması almış olduğu güvenlik önlemleri açısından aslında iyidir. Arızalı olup da hala çalışan cihazlar tehlikeli olabilir. Sorunun daha da büyüyüp tamir edilemeyecek boyutlara gelmesini istemiyorsanız servis desteği almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56