Vaillant kombi devreye girmiyor sorunu yaşıyorsanız peteklerin ısınması ve sıcak su elde etmeniz imkansızdır. Kombiniz çalışmıyor ve sizlere faydalı olmuyor demektir. Normal şartlarda elektrik, su ve gaz olan kombilerin çalışması gerekir. İklimlendirme cihazı olarak bilinen kombiler yaz ve kış aylarında sizlere konforlu bir hayat sunar. Onlarda karşılaşılan sıkıntılar sizin için oldukça can sıkıcıdır. Özellikle kış aylarına girmeden önce kombi bakımlarınızı yaptırırsanız olası sorunlarla da karşılaşmamış olursunuz.

Kombinizin çalışmadığı durumlarda gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Su seviyesine bakarak 1,5 bar olmasını sağlamalısınız. Kombinizi elektrik kesintilerinde ortaya çıkan düşük voltajlardan korumak için ayrı bir sigorta ve voltaj düzenleyicisi kullanmalısınız. Bunlardan eminseniz kombinin devreye girmemesinde bazı nedenler olabilir.

  • Fan motoru arıza yapmış olabilir.
  • Fan motoru kirlenmiş ya da tozlanmış olabilir.
  • Kombi bacası uzunsa kombiniz devreye geç girecektir.
  • Dış hava sensörü arızalanmış olabilir.
  • Elektronik kart arızası oluşmuş olabilir.

Hangi parçanın arızalı olduğu Vaillant Servisi teknik personelleri tarafından tespit edilir. Tamir ve parça değişimi ile sorun düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56