Vaillant Kombi F28 Hatası kullanıcılar tarafında karşılaşılan hataların başında geliyor. Kısaca bu hata kodu alındığında kombi ateşleme yapmaz ve devre dışı kalır. Ekranda da F28 adlı arıza kodu belirir. Peki kombinizin F28 hatası vermesinin nedenleri nelerdir?

Vaillant F28 Hatası

– Gaz vanası kapalı konumda olabilir. Bu durumda kombinize gerekli olan gaz gelmez ve kombiniz ateşlemeyi yapamaz. Bunun için ilk olarak dış kapıdaki gaz vanasını, sonra da kombinin altında bulunan gaz vanasını kontrol edin. İkisinin açık konumda olduğundan emin olun.

– Ateşleme elektrodlarında kirlenme söz konusu olabilir. Bu durumda da F28 hatası alabilirsiniz.

– Zamanında yapılmayan periyodik bakımlar da F28 hatasını almanıza neden olan başka bir nedendir. Kombinizden en iyi verimi almak için periyodik bakımlarını aksatmayın.

Bunların dışında Vaillant Kombi F28 Hatası aldığınız zaman yapabileceğiniz tek şey var. O da kombinizi resetlemek. Üst üste 3 kereden fazla reset atmanız kombinizde başka sorunlara yol açabilir. Bunu göz önünde bulundurun. Buna rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız teknik servis ekibine yardım çağrısında bulununuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56