Vaillant Kombi Yeşil Işık Yanıp Sönüyor sorununu yaşayanlar için öncelikle şunu söyleyebiliriz ki; kombinizin randımanlı çalıştığını gösteren yeşil ışığın devamlı yanıyor olması gerekir. Işığın yanıp sönmesi görevini yerine getiremiyor anlamını taşımaktadır. Kombinin çalıştığı halde aşırı ısınma sorunu ile karşılaştığını sizlere bildirir. Kombide ısınan su peteklere ve çeşmelere iletilmektedir. Kombi çalışıyor suyu ısıtıyor fakat gönderim yapamıyorsa bu durumda yeşil ışık devamlı yanıp söner ve cihaz fazlasıyla ısınır.

İşlevini tam olarak yerine getiremeyen kombinizin bakımının yapılması gerekir. Yapılacak bakımlarla karşılaşılan sıkıntılar da giderilecektir. Yeşil ışığın hiç yanmaması cihazın çalışmadığını gösterir. Elektrik kablolarında oluşan sorun buna neden olabilir. Ama yeşil ışığın devamlı yanıp sönmesi kombinin çalıştığını ama suyun iletilmediğini göstermektedir.

Vaillant kombi yeşil ışık yanıp sönüyor ise bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Termostat arızası oluşmuş olabilir.
  • Eşanjör arıza yapmış olabilir.
  • Kombinin suyu azalmış olabilir.
  • Kombi vanası kapalı olabilir.
  • Üç yollu vana arıza yapmış olabilir.

Vaillant Kombi Yeşil Işık Yanıp Sönüyor sorunu yaşayanların servis yardımı alması önemlidir. Vaillant Kombi Servisi gerekli bakımları yaparak sorunu giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56