Viessmann kombi devreye girmiyor sorunu kombinizin hiç çalışmadığını gösterir. Isınmanız ve sıcak sudan faydalanmanız için kullandığınız kombiler iklimlendirme cihazları arasında önemli bir yere sahiptir. Ev ya da iş yerlerinin kombili olması da az ücret ödeyerek çok ısınma sağlandığı için tercih sebebi olmaktadır. Cihazınızın yıllık bakımlarını yaptırarak onun ömrünü artırabilirsiniz. Ayrıca verimli bir şekilde ısınma sağlamanız için de kombi bakımları önemlidir. Hayatınızda önemli bir yere sahip olan kombilerinizin bakımlarını yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Bakımı ihmal edilmiş kombilerde çalışmama durumları görülür. Bunun birçok sebebi vardır. Araştırılarak incelenmesi gerekir. Sizler öncelikle kombinin vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Su göstergesinin de 1,5 bar olmasına önem vermelisiniz. Kombinin devreye girmemesindeki diğer nedenler şunlardır:

  • Fan motoru arıza yapmış olabilir.
  • Fan motoru kirlenmiş olabilir temizlenmesi gerekir.
  • Dış hava sensörü arızası oluşmuş olabilir.
  • Hava prosestatı arızalanmış olabilir.
  • Anakart arızası gündeme gelmiş olabilir.

Kişiler kombileri çalışmadığı durumlarda genel kontrollerini yaptıktan sonra servis desteği almalıdır. Viessmann servisi karşılaştığınız kombi sorunlarınızda yanınızdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56