Viessmann kombi elektrik gelmiyor sorunu yaşıyorsanız kombinizde hiçbir gösterge ışığı yanmamaktadır. Bu durumda kombiniz de çalışmayacaktır. Öncelikle elektriklerin kesilip kesilmediğini kontrol etmelisiniz. Kombinin yanında bulunan sigorta kapalı konumda mı kalmış diye kontrol sağlamalısınız. Kombinin açma kapama düğmesi kontrolünden sonra bir sorun görmediyseniz kombiye elektrik gelmemesinin başka nedenleri var demektir. Kombiniz hayatınızı kolaylaştıran ve sizlere konforlu bir yaşam sunan cihazlardır. Yaz ve kış aylarında devamlı kullanılır.

Zaman içinde bazı sorunlar yaşıyor olanız da oldukça normaldir. Bazen kullanıcı hataları bazen de elektriklerin sıklıkla kesilerek karşılaşılan voltaj düşüklüğü kombi arızalarına neden olmaktadır. Zamanla eskiyen parçaların değiştirilmesi ya da tamir edilmesiyle sorun ortadan kalkacak ve kombilerinizi verimli bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz. Kombiye elektrik gelememe nedenleri şunlar olabilir:

  • Kombi giriş kablolarında sıkıntı olabilir.
  • Anakart arızası oluşmuş olabilir.

Kombiye elektrik gelmemesindeki en önemli sebep anakart arızasıdır. Cihazın beyni olarak bilinen anakartı pahalı parçalardan birisidir. Ama tamir edilmesi mümkündür. Soruna çözüm bulmak için Viessmann servisini çağırarak bu konuda yardım talep etmeniz ve servisin yönlendirmesiyle hareket etmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56