Viessmann kombi kapalıyken çalışıyor olması durumu aslında kombinin bir özelliğinin olması yanı sıra zamanla ortaya çıkacak problem için de bir uyarı olabilir. Eski zamanlarda evlerde ısınmak için soba kullanılırken gelişen teknoloji ile beraber artık bu kural da yavaş yavaş değişmeye başladı. Özellikle şehir hayatında evlerin neredeyse tamamı ısınmak için kombi kullanmaktadır. Kış mevsimlerinde ev halkına hem sıcak su kaynağı olmakta hem de ısıtma görevi görmektedir. Bu cihazların daha uzun süre kullanılabilmesi için servis tarafından düzenli aralıklarla bakımları yapılması gerekir.

Çünkü her elektronik cihazda olduğu gibi düzenli bakım yapılmayan kombilerde de zamanla arızalar meydana gelmektedir. Ancak kombinin kapalıyken çalışma durumu her zaman bir arıza durumunu göstermemektedir. Bundan emin olmak için kombi servisine cihazın kontrol ettirilmesi gerekir. Viessmann kombinin kapalıyken çalışma durumu şu durumlarda gözlemlenebilir:

  • Petek sisteminin eski olması
  • Kalorifer filtresinin tıkalı olması
  • Devir daim pompasının devir düşürmesi
  • Ana kartta gelişen problemler

Sizler de bu gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda Viessmann Kombi Servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56