Kombide P1 Ne Demek diye araştırma yapanlar kombilerinde bazı sorunlarla karşılaşmışlar demektir. P1, kombinizin su basıncının düşük olduğunu sizlere bildirmektedir. Kombiler elektrik, su ve gazla çalışmaktadır. Bunlardan biri eksik olursa kombiniz çalışmayacaktır. Kombinin suyunun eksilmesinin bazı nedenleri vardır. Tesisatlarınızda sorun varsa, peteklerinizde hava ya da su akıntısı varsa kombi suyunda azalma görülür.

Tesisatta oluşan küçük bir çatlak, kombi suyunun azalmasına neden olmaktadır. Genellikle birkaç ayda bir kombide eksilen suyun ilave edilmesi gerekir. Kombi altındaki doldurma musluğundan bunu yapabilirsiniz. Suyun 1,5 bar olmasını sağlarsanız P1 uyarısı yok olacaktır. Ama hala ekrandan yok olmadıysa bunun başka nedenleri olabilir:

  • Doldurma musluğu sorun yapmış olabilir.
  • Su seviye göstergesi bozulmuş olabilir.
  • Kombinizdeki su akıntısı, devamlı su eksilmesine neden olabilir.

Kombide P1 uyarısı ile karşılaşanlar öncelikle su ilavesi yapmalıdır. Bu konuda bilgileri yoksa servis yardımı almalıdır. Su normal seviyede fakat hala P1 uyarısı varsa Kombi Servisi aranmalı ve yardım alınmalıdır. Servis elemanları soruna çözüm bulmak için gerekli olan tamirleri yapacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56