Viessmann kombi resetleme işlemi genellikle program takılmalarında, arıza kodu olduğunda ve programların devreye girmediği durumlarda yapılır. Kombi başlat düğmesine basıldığında makine çalışmıyorsa elektronik sistemde bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Elektronik mekanizmalı cihazların çalışma sistemlerinde bazen aksama, takılma veya algılama sorunları, kombinin çalışmasına engel olur. Bu durumlarda programların yazılım güncellemesinin yapılması gerekir. Mevcut çalışma iptali yapılır ve kombi başlangıç seviyesine döner. Bu güncelleme resetleme ile yapılır. Kombinizin düzenli temizliğine dikkat etmeli ve bakımlarını zamanında yaptırmanız makine ömrünü uzatır ve performansını artırır.

Viessmann Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Kombi çalışmadığı durumlarda kullanıcıların yapacağı basit müdahaleler sorunların çözülmesini sağlar. Viessmann kombi resetleme işleminin yapılma aşamaları:

  • Kontrol panelinde bulunan mode tuşu ve ok tuşuna aynı anda basın.
  • Bu işlemi sağ alt kısımdaki ışıklar yanıp sönene kadar devam edin.
  • Işıklar yanıp söndükten sonra resetleme işlemi tamamlanmış olur.
  • Resetleme sonrası kombinizin ekran panelinde beliren arıza kodu giderilmemiş veya kombi devreye girmemişse kombiyi kapatın. Mutlaka servisi çağırın ve müdahale etmelerini bekleyin.

One thought on “Viessmann Kombi Resetleme

  1. Kısa bir süre önce evimdeki Viessmann marka kombim arıza yapmaya başladı ve düzgün ısıtmıyordu. Çevrimiçi forumlarda ve kullanım kılavuzunda araştırma yaptıktan sonra kombimi nasıl resetleyeceğimi öğrendim. Resetleme işlemi kombinin ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüyor ve çoğu zaman küçük hataları çözüyor. Resetleme sonrası kombim eski performansına kavuştu. Bu işlemi yaparken dikkatli olunmalı ve adımlar eksiksiz yerine getirilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56