Airfel kombi anakart arızası kombinin performansını önemli derecede etkileyen bir arızadır. Anakart cihazın tüm çalışma sistemini kontrol eden, kombi hakkındaki detayları ekrana yansıtan kombinin beyni olarak nitelendirilen bir parçadır. Genellikle bu parçanın arızalanmasına elektriksel sorunlar neden olmaktadır.

Kombide yaşanan anakart arızası nedeniyle kombi ya hiç çalışmaz ya da sürekli arızaya geçer. Bu nedenle anakart arızası ihmal edilmemesi gereken bir arızadır. Pahalı bir parça olması nedeniyle değişimden ziyade kart üzerindeki arızalı alanın tamir edilmesi tavsiye edilir.

Airfel Kombi Anakart Arızası Tamiri

Elektrik ile çalışan kombilerde yaşanan voltaj değişiklikleri anakartın yanmasına neden olabilir. Kombi çalışma sisteminde herhangi bir parçanın işlevini yerine getirememesi halinde de anakart bu durumdan zarar görebilir. Yine cihazın yanlış ve gereksiz kullanımı kombi anakartına zarar verebilir.

Anakartın arızalanması halinde genellikle kart üzerindeki hasar görmüş olan bölge tamir edilir. Ancak tamir edilmesi mümkün olmayan kartlarda olabilir. Bu durumda kart değişikliği yapılarak yeni bir kart kombiye takılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56