Airfel kombi su akıtıyor sorunu yaşıyorsanız bunun farklı nedenleri olabilmektedir. Öncelikle nedeni tespit edilerek tamiri ancak bu şekilde yapılmalıdır. Bu sorunun kaynağı genelde kombide basıncın çok yüksek ve sistemde çok su olmasıdır. Kombideki fazla su boşaltıldığında su akıtmasının önüne geçilebilmektedir. Buna rağmen su akmaya devam ediyorsa servis çağırılmalıdır.

Kombinin su tahliye sisteminde tıkanma olabilir. Genleşme tankında sorunlar olabilir. Bu gibi sorunları sadece işinde uzman ustalar tamir edebilmektedir. Kombinin su akıtıyor olması büyük bir sorun gibi görünse de hemen endişe etmenize gerek bulunmamaktadır. Öncelikle kendiniz birkaç kontrolü yapabilirsiniz.

Airfel Kombi Neden Su Akıtıyor

Airfel kombi su akıtıyor nedeni internetten araştırıldığında farklı sonuçlarla karşılaşılabilmektedir. Yapacağınız birkaç küçük kontrol sonrasında sorunun ortadan kalktığını görebilirsiniz. Sorun devam ederse kombiyi kapatıp servis çağırmalısınız. Servis çağırmanız daha büyük sorunların önüne geçecektir. Kombiden su akıyorsa şu işlemleri yapabilirsiniz.

  • Kombinin su basıncını kontrol edin
  • 1,5 bar üzerindeyse suyu boşaltarak bu değere düşmesini sağlayın
  • Hava tahliye borusunda tıkanıklık olabilir peteklerin havasını alın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56