Airfel kombi zil işareti görüldüğünde kombinin su basıncının yeterli olmadığını anlamanız gerekmektedir. Bu sorunun çözümünü kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Kombinin su basıncını yükseltebilirsiniz. Yalnız bu işareti sık görüyorsanız kombide sorun olduğundan endişe edebilirsiniz. Böyle durumlarda servis çağırarak kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Kombiler sorunlarının ne olduğunun anlaşılması için ekranlarında kodlar göstermektedirler. Bu kodlar hatanın ne olduğunun kolayca anlaşılmasını sağlar. Zil işareti de su basıncının yetersiz olduğunu ortaya koymaktadır. Kombiye su bastınız ama ekranda hala bu kod görünüyorsa gösterge bozulmuş olabilir. Servis kombinin arızasını tamir edecektir.

Airfel Kombi Zil İşareti Görünüyor Neden?

Airfel kombi zil işareti göründüğünde endişelenmeden önce kendiniz birkaç kontrolü yapabilirsiniz. Suyun sık kesildiği durumlarda bu sorun yaşanabilir. Su basıncı yeterli olmadığında da kombinin basıncı düşebilmektedir. Kombinin düzgün çalışması için gerekli olan basıncı siz ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz işlemler şunlardır.

  • Kombinin altındaki su doldurma vanasını açın
  • Kombinin basınç göstergesi 1,5 olana kadar su basmaya devam edin
  • Vanayı kapatarak kombiyi çalıştırın
  • Sorun devam ediyorsa servise haber verin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56