Modern dünyamızda kombiler kuşkusuz özellikle kış mevsimi başta olmak üzere dört mevsimde de evlerin vazgeçilmezi konumunda. Kullanımıyla insanlara büyük bir avantaj sağlamasının yanı sıra herhangi bir arıza durumunda bu avantaj yerini dezavantaja bırakıyor. Çünkü gerek ısınma gerek sıcak su kullanımında önemli bir role sahip olan kombiler herhangi bir sorunla karşılaştığında kullanıcıları mağdur etmektedir. Alarko Kombi Çok Ses Yapıyor şikayeti de kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilen şikayetlerden birisidir. Kombinin çok ses çıkarmasının birden fazla nedeni olabilir. Kombinin çok ses yapmasının önüne geçmek için mutlaka her sene yapılması gereken periyodik bakımlar kesinlikle aksatılmamalıdır. Kombilerin ses çıkarmasının nedeni şunlar olabilir;

Alarko Kombi Ses Yapıyor

  • Fan motorunda yaşanan bir sorun veya arıza kombinin çok yüksek sesle çalışmasına neden olabilir.
  • Sirkülasyon pompasında yaşanan bir sorun veya ömrünü tamamlaması da kombilerin çok yüksek sesle çalışmasına neden olur.
  • Ana eşanjör ve plaka eşanjörde yaşanan tıkanıklıklar da kombilerin yüksek sesle çalışmasına neden olabilir.
  • Genleşme tankı ve kombi panellerinde yaşanan problemler de kombilerin yüksek sesle çalışmasına sebep olacak başka bir nedendir.

Hangi sebeple olursa olsun kombilerin yüksek sesle çalışması karşısında kullanıcı olarak yapılacak hiçbir şey yoktur. Kullanıcının bulunacağı herhangi bir müdahele kombide çok daha büyük sorunların yaşanmasına dolayısıyla daha büyük masraflara yol açabilir. Bundan dolayı Alarko teknik servisinden yardım talebinde bulunulmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56