Arçelik kombi 118 arızası gelişmiş ise, kombinizde görülen bu durum anakart arızası olarak bilinir. Öncelikle gelişen duruma göre arızanın sebebi kesinleşmelidir. Araştırma sonrası kesinleşen anakart arızası gösterge çubuğunda 118 hatasını veriyor ise bu durum için belirli çözüm yöntemleri aranmalıdır. Aksi halde daha büyük arızalara sebep olabilir. Anakart arızası gelişmemiş ise bu duruma voltaj düşüklükleri sebep olabilir.

Arçelik Kombi 118 Arıza Çözümü

Arçelik kombi 118 arızası gelişmesi halinde bu duruma özüm yöntemi aranmalıdır. Öncelikle gaz vanası kontrol edilmelidir. Daha sonra ise bar seviyesinin 1,5 olması sağlanmalıdır. Isı gelmiyor ise bu duruma sebep olan elektronik kart arızası olarak bilinir. Öncelikle yapılması gereken:

  • Resetleme
  • Resetleme sonrası cihaz tekrar çalıştırılmalıdır
  • Çözüm sağlanmamış ise anakart değiştirilmelidir

Yukarıda belirtildiği gibi resetlendikten sonra eski haline dönmesi muhtemeldir. Arçelik kombinizin vermiş olduğu 118 anakart arızası için anakart değişimi yapılır. Eğer herhangi bir çözüm sağlamamış ise bu duruma karşılık zaman kaybetmeden teknik servis aranarak oluşan duru belirtilmelidir.

One thought on “Arçelik Kombi 118 Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56