Arçelik Kombi Çok Yakıyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Kombiler ısınmada ve sıcak su elde etmede kullandığınız cihazlardır. Önceden üretilen kombilerde yoğuşmalı ve yoğuşmasız modeller bulunmakta idi. Yoğuşmalı kombiler enerji tasarrufunda bulunmaktadır. Son yıllarda üretilen kombilerin hepsi yoğuşmalı modellere sahiptir. Yoğuşmasız olan modeller üretilmemektedir.

Kombinizin çok yakmasındaki ilk neden bakımsız kalmasıdır. Bakım yaptırarak hem kombinizin ömrünü uzatabilir hem de enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Arçelik kombi çok yakıyor nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Evinizin ısı yalıtımı olmayabilir. Bu durumda kombi evi ısıtmak için devamlı devreye girecek ve çok enerji harcayacaktır.
  • Oda termostatı kullanmıyor olabilirsiniz. Oda termostatı ile belirli bir ısıya ulaşan mekanlarda kombi çalışmasını durduracaktır.
  • Kombiyi devamlı açıp kapatıyor olabilirsiniz. Aç kapa yapmak daha fazla enerjinin kullanılmasına neden olmaktadır. Onun yerine kombi ya da oda termostatı ısısını düşürmeyi deneyebilirsiniz.
  • Kombinizin bakımı yapılmamış olabilir.

Arçelik Kombi Çok Yakıyor diye düşünenler kombi bakımlarını yaptırmak için Arçelik Kombi Servisini arayarak randevu talep edebilir. Gerekli incelemeler yapılacak ve böylelikle az yakan kombinize kavuşabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56