Arçelik kombi musluk işareti yanıp sönüyor durumu öncelikle arıza olarak algılanmamalıdır. Banyo ya da mutfak çeşmesini açtığınızda kombi devreye girecek ve musluk işareti yanıp sönecektir. Bu durum sıcak suyun kullanıldığını sizlere bildirmektedir. Yani normal bir durum olarak algılanmalıdır. Sıcak su kullanılmadığı zamanlarda musluk işareti yanıp sönüyorsa işte o zaman bazı arızalar gündeme geldi demektir. Bunların incelenmesi için servis yardımı almanız gerekebilir.

Arçelik Kombi Musluk İşareti Yanıp Sönüyor Neden?

Arçelik kombi musluk işareti yanıp sönüyor durduk yerde ortaya çıkıyorsa bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Özellikle kombi bakımlarınızı aksatmışsanız parça arızası durumu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Neden bu sorun oluşmuş olabilir?

  • Sensör arızası olduysa musluk işareti devamlı yanıp sönebilir. Kombide bulunan sensör, kombi içindeki suyun istenilen dereceye ulaşmasını sağlamaktadır.
  • Kombi kartında sorun olmuş olabilir.
  • Göstergelerde sorun yaşanıyor olabilir.

Tüm sorunların incelenmesi için profesyonel yardım almalısınız. Arçelik kombi servisi sorunu tespit eder ve giderir. Aynı zamanda bakım da yaparak kombinin performanslı çalışmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56