Arçelik kombi Pnp hatası kombinizin ekranında görüldüğü zaman bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Pnp uyarı kodu aslında hava atma fonksiyonunun aktif olduğunu gösteren bir durumdur yani bir işlem uyarısıdır ve kombide arıza olduğunu anlamına gelmez. Pnp kodu kombi ilk defa çalıştırıldığında, ilk defa devreye girdiğinde ya da elektrik kesintisi sonrası kombi çalışmaya başladığında görülen bir durumdur. Kombinin zarar görmemesi için hava atma fonksiyonu devreye girmiştir.

Cihazın ekranında Pnp kodu sadece 3 dakika boyunca kalmaktadır ve sonrasında kendiliğinden yok olur. Ekranda gördüğünüz kod bir hata kodu olmadığı için cihazı resetlemeniz dahi kodun kaybolmasına neden olmayacaktır. Cihazı yeniden açıp kapatmak sistemin hava atmasının yinelenmesine neden olacaktır. Bu nedenle sadece beklemeniz gerekir.

Arçelik Kombi Pnp Hatası Nedenleri

Arçelik kombi Pnp arızası aslında arıza durumu olmaması ile birlikte kombinin hava attığını gösteren bir durumdur. Aşağıdaki sebepler ile ortaya çıkabilir;

  • Elektrikler kesilmiş olabilir.
  • Kombi ilk defa çalıştırılıyor olabilir
  • Başka bir nedenle kombi kapatılıp yeniden açılmış olabilir.

Pnp kodu sadece 3 dakika boyunca ekranda görülür ve cihaz devamında devreye girer. Ancak 3 dakikadan uzun süre ekranda kalıyorsa, cihaz devreye girmiyorsa ya da çok sık Pnp kodu ile karşı karşıya kalıyorsanız Arçelik Kombi Servisini aramanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56