Arçelik Kombi Prosestat Arızası hermetik olan kombilerde ortaya çıkan bir sorundur. Kombiler yoğuşmalı ve hermetik olarak ikiye ayrılmaktadır. Yoğuşmalı kombiler yakıt tasarrufu sağladığı için son yıllarda sadece onlar üretilmektedir. Fakat önceden aldığınız kombi hermetik özelliğine sahipse prosestat arızası gündeme gelebilir. Prosestat, kombinin baca çekiş sistemi ile alakalı bir parçadır. Fana elektrik geldiği zaman prosestat çalışarak elektronik karta durumu iletir.

Kombi fanı çalışmaya başlayınca prosestat içindeki anahtar kapalı konumdan açık konuma gelir. Bu durumu kombinin beynine iletir. Anakart fan çalışınca gaz valfi ve ateşleme elektrotları için akım gönderecektir.

Arçelik kombi prosestat arızasının neden olduğu sorunlar şunlardır:

  • Prosestat arızası oluşunca kombi atık gaz sisteminde sorun yaşanır.
  • Bacada sorun yaşanmasına neden olur.
  • Fan arızası da gündeme gelebilir.
  • Elektronik kartta sorun da yaşanabilir.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası için mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Bu parçanın değiştirilmesi mümkündür. Kombinizin verimli çalışması için bakımlarının ihmal edilmemesi gerekir. Arçelik Kombi Servisi yardımı ile sorun giderilmektedir.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası nedir?

Arçelik kombi Prosestat Arızası, kombinin ısısını ayarlamak için kullanılan ve genellikle kombinin üstünde bulunan bir sensördür. Bu sensör arızalandığında, kombi normal şekilde çalışmayabilir ve bu durum kombi arızası olarak adlandırılır.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası nasıl çözülür?

Arçelik kombi Prosestat Arızası çözümü için öncelikle kombi kullanım kılavuzunda yer alan yönergeler takip edilmelidir. Bununla birlikte, sorun devam ediyorsa, bir Arçelik servis teknisyeninin yardımı gereklidir.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası nasıl önlenir?

Arçelik kombi Prosestat Arızası önlenmesi için düzenli bakım yapılması önerilir. Kombi kullanım kılavuzundaki talimatlara uygun şekilde kombi kullanılmalı ve kombi için önerilen bakım periyotlarına dikkat edilmelidir.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası’nın nedenleri nelerdir?

Arçelik kombi Prosestat Arızası’nın nedenleri arasında sensörün bozulması, sensörün yanlış yerleştirilmesi, sensör kablosunun hasar görmesi ve kombinin kullanım kılavuzunda belirtilen kurallara uyulmaması yer almaktadır.

Arçelik Kombi Prosestat Arızası için ne kadar bir onarım maliyeti beklenir?

Arçelik Kombi Prosestat Arızası onarım maliyeti, kombinin yaşına, sorunun nedenine ve kombinin modeline göre değişebilir. Bu nedenle, tam bir fiyat teklifi almak için Arçelik servis teknisyenleriyle iletişime geçmek önerilir.

One thought on “Arçelik Kombi Prosestat Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56