Ariston arıza kodları başlığı altında ürün sahiplerinin en sık karşı karşıya geldiği sorunları ve kodları paylaşacağız. Bu kodlara hakim olduğunuz sürece sizler de daha kolay ilerleme kaydedecek ve hatta kendi başınıza da çözüm üretebiliyor olacaksınız.

Arıza Kodu 112: Kombi içerisindeki sensörde meydana gelen sorun neticesinde bu arıza kodu ile karşı karşıya geleceksiniz. Sensör değişimi ya da servis ekiplerinin vereceği bilgi doğrultusunda onarımı ile birlikte sorun ortadan kalkacaktır.

Arıza Kodu 114: Sensörlerde meydana gelen kısa devre ile birlikte kombi çalışmayı durduracak ve kendini sık sık resetleyecektir. Ariston özel servis ekiplerinden yardım almanız tavsiye edilir. Parçaya bağlı gelişen sorunlara müdahale edilmediği takdirde emin olun sorun her geçen gün biraz daha büyüyecek ve can sıkıcı bir hal alıyor olacaktır.

Arıza Kodu 116: Termostat arızası neticesinde bu arıza kodu karşınıza çıkıyor ve yine servis desteği almak durumundasınız. Kendi başınıza yapacağınız müdahale ne yazık ki yetersiz olacaktır.

Call Now Button444 78 56