Ariston kombi 104 hata kodu kombide yetersiz dolaşım sorunu olduğu anlamına gelmektedir. Su basıncı kombinin aktif şekilde çalışmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sorunun birçok sebebi olmasına rağmen genelde tesisat su basıncı düştüğünde bu problemle karşılaşılır. Kombinin su basıncı düştüğü takdirde kombi çalışmasını durdurur.

Ariston Kombi 104 Hata Kodu Nedenleri Nelerdir?

Ariston kombi 104 hata kodu var ise tesisatın vanaları ya da kalorifer vanalarının kontrol edilmesi gerekir. Vanalar kapalı ise sorun yaşanabilir.

  • Kombinin çalışabilmesi için yeterli suya ihtiyaç vardır. Bu durum sayesinde kombi devir daim yapar. Kalorifer peteklerinin ısınma işlemi gerçekleşir.
  • Kalorifer tesisatında kaçak var ise basınç düşebilir. Kombi çalışmayı durdurarak kapanır. Durmasının sebebi kombinin bozulmasını engellemek yani koruma amaçlıdır.
  • Isı transferini yapan sıcak su esanjörünün tıkanmasından kaynaklı hata kodu sisteme düşebilir.
  • Sirkülasyon pompası kombideki devridaimi yapan suyun ilerlemesini sağlayan cihazdır. Sirkülasyon pompası bozulduğu zaman 104 hata kodu belirir.
  • Tesisatta yer alan sudaki kireç zamanla sıcak su hattını besleyen ana esanjörün tıkanmasına sebebiyet verdiğinde bu hata oluşabilir.

Kombinin sağlıklı ve düzenli çalışması için kombi basıncının arttırılması gerekir.1,5 bara gelene kadar su verilmesi gerekmektedir. Su verildiği halde düzelmez ise reset atılmalıdır. Bazen birkaç kez reset atılmasına ihtiyaç vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56