Ariston kombi dokunmatik çalışmıyor sorunu oldukça can sıkıcıdır. Dokunmatik ekranlar hem görüntüsü hem de işlevsel olmasıyla tercih edilmektedir. Ariston birçok modelde kombi üretmektedir. Dokunmatik olanlar da kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Kullanıcı hataları ya da dokunmatiğin işlevini kaybetmesi sonucunda bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Tüm kontrollerin yapılması için profesyonel destek almanız gerekir. Bilinçsiz müdahaleler kombinizde kalıcı hasarlara neden olabilir.

Ariston Kombi Dokunmatik Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Ariston kombi dokunmatik çalışmıyor sorununda yapılması gereken bazı işlemler bulunur. Bunlardan bir tanesi her sorunda uygulanan resetleme olmaktadır. Kombiyi resetleyerek dokunmatik ekranda sorun olup olmadığına bakabilirsiniz. Diğer yapılması gerekenler ise;

  • Kombinin fişini çekin ve bir süre sonra tekrar takın.
  • Sorun düzelmezse servis yardımı alın.

Kombinizle ilgili olan sorunlarda servis yardımı almak önemlidir. Ariston kombi servisi dokunmatik ekranınızdaki sorunu çözecektir. Ekran değişimi ve anakartın kontrol edilmesiyle sorun düzelebilir. Bu tür sıkıntıda anakart sorunu da yaşanıyor olabilir. O zaman kombinizin dokunmatiği de arıza yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56