Class, Class Evo ve Genus kombi modellerinde karşımıza çıkan Ariston kombi hata 501 hakkında konuşacağız. Gaz vanası ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu kodun karşılığı, kombinin gaz almaması olarak karşımıza çıkıyor. Gaz vanasını açtığınız takdirde herhangi bir sorun kalmayacaktır. Gaz vanası açık ve sorun devam ediyorsa binada doğalgaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Ocağınızı yakarak bu kontrolü kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer ocak yanıyorsa kombiye gaz gelmiyor demektir. Bu durumda ne yazık ki sizlerin yapabileceği bir şey bulunmuyor. Hiç vakit kaybetmeden Ariston servis ekiplerini arayabilir ve konu hakkında servis desteği talep edebilirsiniz.

Arıza kodlarının karşılığı, bir sorunu temsil ediyor. Bazı sorunları tek başınıza çözebileceğiniz gibi bazı sorunlarda ise ne yazık ki müdahale edemiyorsunuz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi tereddüt etmeden servis ekiplerine ulaşmalı ve yardım almalısınız. Aksi takdirde sorun her geçen gün biraz daha büyüyecek ve rakamsal olarak da canınızı sıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56