Ariston kombi Sp2 hatası birçok kişinin karşılaştığı sorunlar arasındadır. Aslında bir arıza değil sinyal olarak sayılan bu kodlar belli başlı anlamlara gelmektedir. Kullanımı ile bize kolaylık sağlayan beyaz eşya ve cihazlar, arızaları ile de bize zorluk yaşatmaktadırlar. Oluşan arızaların büyüklüğü ile onarım süreci doğru orantılıdır. Parça değişimi yapılacak ya da ciddi hasarlara sahip olan beyaz eşya ve cihazlarınızın tamiri uzun sürebilmektedir.

Ariston Kombi Sp2 Hatası Nedenleri

Ariston kombi Sp2 hatası sorunu birçok arıza gibi farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Verimli ve uzun ömürlü kullanımlar için düzenli bir şekilde bakım yaptırmak şarttır. Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız nedenleri bunlar olabilmektedir:

  • Yapılan ilk kombi ateşlemesi denenmiş ve başarısız olmuşsa bu durumda kombi ikinci ateşleme denemesi yapmaktadır. Yapılan ikinci deneme bu hatayı vermektedir.
  • Yıllık bakımı yaptırılmamış kombilerde sistem dışı oluşan arızalar da bu hataları vermektedir.
  • Sensör arızasından kaynaklanan durumlarda da bilinçsiz bir şekilde bu hata kodu verilebilmektedir.

Yapılan kontrollere rağmen kombiniz düzelmiyor ve arıza kodu yansıtmaya devam ediyorsa Ariston kombi servisine başvurup yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56