Baxi kombi A00 hatası kombinin elektronik kartının arızalandığı anlamına gelir. Her mevsim kullanılan kombilerin çalışması elektronik kartın enerjiyi dengeli bir şekilde parçalara dağıtması ile gerçekleşir. Elektronik kart arızalandığında kombi ateşleme yapamaz ve çalışmaya başlamaz. Baxi marka kombiniz A00 hata kodunu gösterdiğinde yapmanız gereken teknik servisi aramaktır. Zira bu arızayı tek başınıza çözmeniz için elektronik kartı uygun şekilde tamir etmeniz gerekir. Fakat Baxi teknik servisini aramadan önce yapabileceğiniz bazı kontroller bulunur. 

Baxi Kombi A00 Hatası Nasıl Giderilir?

Baxi kombi A00 hatası çözümü için teknik servisi aramadan önce şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak kombinizi sıfırlamanız gerekir. Esasında elektronik kartta oluştuğu düşünülen arıza bir  sıfırlama ile ortadan kalkabilir.
  • Kombiyi sıfırlamak işe yaramadığında enerjiyi kesip tekrar açmanız A00 hata kodunu ortadan kaldırabilir. Bunu yapmak için kombinizin yanında yer alan şalteri kullanabilirsiniz. Kombi şartelleri genel olarak kombinin yanına, duvara yerleştirilir. Sigorta kutusundan şarteli açıp kapatın ve A00 hata kodunun hala olup olmadığını kontrol edin.
  • Bu iki adım işe yaramadığında geriye kalan tek çözüm teknik servisi aramaktır. Baymak Baxi teknik servisini arayarak kombinizi tamir ettirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56