Baykan kombi e9 hatası veriyorsa, nedeni genel olarak aşırı ısınma sorunu olarak ele alınabilir. Kombi eşanjöründe, kaloriferdeki su sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu ifade eden hata bildirimidir. Bu hata koduyla karşılaşıldığında, önce kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Peteklerin hava yapma ihtimali vardır ve havaları kontrol edilerek değerlendirme yapılabilir.

Kombinin basıncının düşük olması durumunda, kombinin su basıncı 1,5 bara gelene kadar su takviyesi yapılabilir. Sonrasında kombi resetlenebilir. Resetleme arızayı düzeltmek için uygulanan bir yol değildir fakat birkaç resetleme sonrasında arıza kodunda değişiklik olmazsa, kontrol işlemleri yapılarak, vanalar kapalıysa açılabilir.

Baykan Kombi e9 Hatasının Sebepleri

Baykan kombi e9 hatası gösterdiğinde, limit termostat arızasının olduğunun sinyalidir. Limit termostat yüksek sıcaklık hissettiğinde devreye girer ve cihazı korumaya alır. Bu arıza kodu ekrandaysa, limit termostatın aşırı ısı nedeniyle devreye girdiğini söylemek mümkündür.

  • Tüm işlemlere rağmen hata kodu değişmiyorsa, ana eşanjörde sorun olabilir.
  • Devir daim motorunda problem olma ihtimali vardır.
  • Üç yollu vana arızası olma olasılığı söz konusudur.
  • Kalorifer filtresinde veya tesisatta tıkanıklık olabilir.

Kullanıcı olarak arızayı gidermek için yapılabilecek, teknik servis desteği almak olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Baykan Kombi E9 hatası nedir?

Baykan kombilerinde E9 hatası, genellikle bir sıcak su sıcaklığı sensörü hatası nedeniyle oluşur. Bu hata, cihazın sıcaklık sensörü ile iletişim kuramamasından kaynaklanır ve kombinin çalışmasını engeller.

Baykan Kombi E9 hatası nasıl giderilir?

Baykan kombi E9 hatası gidermek için öncelikle kombi resetleme işlemi yapılmalıdır. Kombi resetlendikten sonra hala aynı hata kodu alınıyorsa, kombinin sıcak su sıcaklığı sensörünün değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlem için, tecrübeli bir kombi servis teknisyeni tarafından yapılması önerilir.

Baykan Kombi E9 hatası ne kadar sürede çözülür?

Baykan kombi E9 hatası, genellikle sıcak su sıcaklığı sensörünün değiştirilmesi ile çözülür. Bu işlem genellikle 1-2 saat kadar sürer, ancak kombinin durumuna bağlı olarak süre değişebilir.

Baykan Kombi E9 hatası nasıl önlenebilir?

Baykan kombi E9 hatası, düzenli periyotlarla bakım yaparak ve kombinin kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara uyarak önlenebilir. Ayrıca, kombinin sıcak su sıcaklığı sensörünü düzenli olarak temizlemek de hatanın oluşmasını önleyebilir.

Baykan Kombi E9 hatası için kombi servisi çağırmak gerekiyor mu?

Baykan kombi E9 hatası, ciddi bir sorun değildir, ancak kombinin çalışmasını engelleyebilir. Bu nedenle, eğer kombi resetleme işlemi sonrasında hala aynı hata kodu alınıyorsa, tecrübeli bir kombi servis teknisyeni tarafından hata giderilmelidir. Bu, hem kombinin daha fazla hasar görmesini önlemek için hem de kombinin verimli çalışmasını sağlamak için önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56