Baykan kombi e9 hatası veriyorsa, nedeni genel olarak aşırı ısınma sorunu olarak ele alınabilir. Kombi eşanjöründe, kaloriferdeki su sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu ifade eden hata bildirimidir. Bu hata koduyla karşılaşıldığında, önce kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Peteklerin hava yapma ihtimali vardır ve havaları kontrol edilerek değerlendirme yapılabilir.

Kombinin basıncının düşük olması durumunda, kombinin su basıncı 1,5 bara gelene kadar su takviyesi yapılabilir. Sonrasında kombi resetlenebilir. Resetleme arızayı düzeltmek için uygulanan bir yol değildir fakat birkaç resetleme sonrasında arıza kodunda değişiklik olmazsa, kontrol işlemleri yapılarak, vanalar kapalıysa açılabilir.

Baykan Kombi e9 Hatasının Sebepleri

Baykan kombi e9 hatası gösterdiğinde, limit termostat arızasının olduğunun sinyalidir. Limit termostat yüksek sıcaklık hissettiğinde devreye girer ve cihazı korumaya alır. Bu arıza kodu ekrandaysa, limit termostatın aşırı ısı nedeniyle devreye girdiğini söylemek mümkündür.

  • Tüm işlemlere rağmen hata kodu değişmiyorsa, ana eşanjörde sorun olabilir.
  • Devir daim motorunda problem olma ihtimali vardır.
  • Üç yollu vana arızası olma olasılığı söz konusudur.
  • Kalorifer filtresinde veya tesisatta tıkanıklık olabilir.

Kullanıcı olarak arızayı gidermek için yapılabilecek, teknik servis desteği almak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56