Baymak E03 hatası Baymak marka kombilerde sıklıkla karşılaşılan bir arızadır. Baymak kombi modellerinin bazılarında bu hata aşırı ısınma bazılarında ise hava akış sorunu anlamına gelir. Ana eşanjörde kireçlenme olduysa ya da kalorifer filtresinde tıkanma varsa bu hatayla karşılaşmak mümkündür. Kombideki su sıcaklığı en üst seviyeyi aştığında limit termostatı devreye girip bloke olursa kombi E03 hatası vermektedir.

Tesisatta tıkanma, devirdaim pompası sıkışması, elektronik kart arızası ya da sıcaklık sensöründe meydana gelen bir sorun E03 arızası ile ilgili olabilir. Baymak hermetik, bacalı ya da yoğuşmalı kombilerde bu sorun atık gaz sistemi sorunu olarak adlandırılır. Fan, prosestat veya anakartta arıza varsa hava akış sorunu meydana gelebilir.

Baymak E03 Hatası İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Servis çağırmadan önce kullanıcının hatayı çözmek adına yapması gereken işlemler bulunur. Baymak E03 hatası için şunlar yapılmalıdır:

  • Kombi basıncı 1 barın altında ise basıncı 1,5 bara kadar çıkarmak gerekir.
  • Kombi altında 4 adet boru bulunur. Bu borular üzerindeki vanaların açık olması lazımdır. Vanalar kapalı ise açılmalıdır.
  • Kombi kalorifer konumunda ise kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. En az 3 kalorifer kullanılır halde olmalıdır.
  • En sonunda kombiyi resetlemek işe yarayacaktır.

Yukarıda yer alan çözüm adımlarını uygulamanıza rağmen arıza düzelmediyse en yakın Baymak servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56