Kombiler zamana bağlı olarak eski verimini aratmaya başlayabilir. Özellikle düzenli olarak yapılmayan kombi bakımları bazı sorunların ortaya çıkışına zemin hazırlar. Baymak kombi çalışırken neden ses yapar sorusuna ise birden fazla cevap vermek mümkün olacaktır. Zira sorunun ortaya çıkışı tek bir nedene bağlı olmayıp, pek çok etmen bu soruna neden olmuş olabilir.

Baymak Kombi Neden Ses Yapar?

Sıcak su musluğu açıldığı sırada petek sistemi devreye girdiğinden dolayı kombi ses yapabilir. Bu genel olarak normal bir durumdur. Öte yandan kombinin fan motorunda sorunun var olması kombinin sesli çalışmasına neden olmaktadır. Kombilerin en önemli parçalarından biri olan fan sisteminde zamanla bu tarz durumlar görülebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ise fanın sökülmesi ve temizlenmesi iyi olacaktır.

Bunlara ek olarak pompanın arızalı olması, gaz grubunda sorunun olması, kombi kapağının tam olarak yerine oturmaması gibi çeşitli nedenlerde aynı şekilde bu soruna zemin hazırlayacaktır. Konu hakkında çözüm arayışlarınıza rağmen halen çözüme varamadıysanız Baymak teknik servise danışmanız yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56