Baymak Kombi Isıtma Yapmıyor şikayeti havaların soğumasıyla beraber kullanıcılardan gelen şikayetlerin başında geliyor. Bu yazımızda kombinizin neden ısıtma yapmadığınan bahsedeceğiz. Öncelikle Baymak Kombi Isıtma Yapmıyor sorunun altında yatan birçok neden olabilir. Bu nedenlerin bazıları kullanıcı kaynaklı bazıları da kombi arızasından kaynaklanabilir. Bunları tek tek yazmak gerekirse;

– Peteklerin vanalarının kapalı konumda olması. Özellikle kullanıcıların yaz aylarına girdiğimizde yaptıkları en büyük hataların başında petekleri vanalarından kapatmak geliyor. Peteklerinizin sağlıklı bir şekilde çalışması için dairedeki en az 3 peteği açık konumda bırakın.
– Oda termostat derecesinin düşük olması. Bu durumda termostat derecesini yükselttiğiniz taktirde kombiniz dairenizi ısıtacaktır.
– Periyodik bakımın yapılmaması. Kombilerin ve peteklerin periyodik bakımının hem uzun ömürlü, hem de verimli çalışması açısından çok önemli olduğunu unutmayın. Bakımı yapılmayan petekler tıkanabilir ve kombinizin ısıtmamasının yanı sıra kombinize zarar da verebilir.

Bunların sorunsuz şekilde yerine getirildiği halde hala Baymak Kombi Isıtma Yapmıyor şikayetiniz varsa sirkülasyon pompası veya kombi tankında arıza meydana gelmiş olabilir. Bu durumda değişim ya da tamir için yetkili servise başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56