Özellikle kış mevsiminde evlerin ve işyerlerinin olmazsa olmazlarından olan kombiler çeşitli nedenlerden ötürü arızalar verebilmektedir. Bu da günlük akışı olumsuz etkilemektedir. Bu arızaları minimuma indirgemek için bakımlarını aksatmamanızı öneririz. Baymak Kombi F1 Arıza Kodu da kombinizde yaşanabilecek arızaların başında geliyor. Bu arıza kodunu kısaca tanımlamak gerekirse; kombideki bulunan suyun mekanik bir arıza ya da peteklerin tıkanmasından dolayı gitmesi gereken yere gidemeyip kombi içinde ısınarak hararet yapması şeklinde tanımlayabiliriz. Gelin birlikte kombinizin bu hatayı verme nedenlerini inceleyelim:

Baymak F1 Arızası

– Sirkülasyon pompasına enerji gönderilememesinin nedeni olarak anakartın arızalanması.
– Kombinizdeki alevlenmenin olması gereken değerin üstünde olması. Bunu da açıklamak gerekirse; gaz valfi görevini yerine getiremediği için kombiniz olması gereken değerin üstünde ısınır ve içindeki suyu peteklere iletemez.
– Peteklerde ve petek filtrelerinde yaşanan tıkanıklıklar.
– Petek vanalarınıın kapalı konumda olması.
– Sirkülasyon pompasının çalışmaması.
– Isı sensörlerinin arızalanması.

Baymak Kombi F1 Arıza Kodun ‘nu aldığınızda aslında kullanıcı olarak yapabileceğiniz iki şey var;
1. Kombinize reset atmak
2. Peteklerin vanalarını kontrol etmek

Yazının başında da değindiğim üzere kombinizin periyodik bakımını düzenli olarak yaptırdığınız taktirde Baymak Kombi F1 Arıza Kodu ‘nu alma ihtimaliniz düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56