Günümüzde insanların evinde elektronik bir cihazı arıza yaptığında başvurdukları yerlerin başında internet geliyor. Çünkü günümüzde internet sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldi. Bununla birlikte kullanıcılar cihazlarının arıza yapma nedenini ve çözümü hakkında bilgiye sahip olabiliyorlar. Biz de bugün birlikte Baymak Kombi E08 hatasını inceleyeceğiz.

Sanica Kombi E08 Hatası

Öncelikle kombinizde E08 isimli hatayı alıyorsanız bu kombinizin ateşleme yaptığını fakat iyonizasyon çubuğu bu ateşlemeyi görmediği anlamına gelir. Peki nedir bu iyonizasyon çubuğu? İyonizasyon çubuğu, kombinin güvenlik parçalarından birisidir. Örnek vermek gerekirse; siz sıcak suyu ya da kaloriferi açtığınızda bu talebi ilk olarak cihazın beyni olan elektronik kart ve hemen ateşleme devrelerine komut göndererek ateşlemenin oluşmasını sağlar. Bu komut ile gaz açılır ve ateşleme çubuklarına akım gönderip çakmağın çakmasını ister. Fakat tüm bunları eksiksiz yerine getirildiğini iyonizasyon elektrodu ile anlar. Elektronik kart ise bunu şu şekilde anlar: Alevin meydana geldiği bölümde iyonizasyon alev oluşması ile bir direnç oluşur ve bunu anında elektronik karta iletir. Bu noktada kart her şeyin yolunda gittiğini anlar ve ateşlemeye devam eder. Eğer 10 saniye içersinde bu talebi almaz ise bir şeylerin ters gittiğini yani alev oluşmadığını düşünerek gazı kapatır ve E08 hatası bu şekilde meydana gelir.

Eğer Baymak Kombi E08 Hatası alıyorsanız ilk olarak kombinize reset atın ve sıcak su ya da petekleri açın. Hata devam ediyorsa ateşleme elektrodunu kontrol edin.(Kablosu çıkmış olabilir) Hata hala devam ediyorsa sorun elektronik karttan kaynaklanmaktadır. En yakın Baymak Kombi Servisine başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56