Bosch Kombi EA Arıza Hata Kodu alevin algılanmama problemini bildirmektedir. Cihaza gaz gelmiyor ya da ateşleme yapmıyor sorununu sizlere bildirir. Kombiler elektrik, su ve gaz olduğu durumlarda herhangi bir arızası yoksa çalışacaktır. Öncelikle gazın kombinize gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Vanalar açık mı diye kontrol sağlayabilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerde EA arızası ile karşılaşılmaktadır. Kombinizin çalışması için yeterli suya ihtiyacı bulunmaktadır. Öncelikle kombi suyunun 1,5-2 bar aralığında olmasını sağlamalısınız.

Bosch Kombi EA Hatası

Yıllık olarak yapılan kombi bakımları cihazınızın uzun ömürlü olması ve arıza kodlarıyla karşılaşmaması için oldukça önemlidir. Kombi bakımlarınızı yaptırarak büyük arızaların önüne geçebilirsiniz.

Bosch kombide EA arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Gaz valfinde sorun yaşanıyor olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arıza yapmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotu arızalanmış olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Bosch kombi ea arızası ile karşılaşanlar dairelerinde gaz olduğundan eminse ve vanaları da açıksa arızanın araştırılması için servis yardımı almalıdır. Bosch Kombi Servisi aranmalı ve gerekli kontroller yapılmalıdır. Arızalanan parçanın değişimi ile sorun giderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56