Bosch Kombi EA Arıza Hata Kodu alevin algılanmama problemini bildirmektedir. Cihaza gaz gelmiyor ya da ateşleme yapmıyor sorununu sizlere bildirir. Kombiler elektrik, su ve gaz olduğu durumlarda herhangi bir arızası yoksa çalışacaktır. Öncelikle gazın kombinize gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Vanalar açık mı diye kontrol sağlayabilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerde EA arızası ile karşılaşılmaktadır. Kombinizin çalışması için yeterli suya ihtiyacı bulunmaktadır. Öncelikle kombi suyunun 1,5-2 bar aralığında olmasını sağlamalısınız.

Bosch Kombi EA Hatası

Yıllık olarak yapılan kombi bakımları cihazınızın uzun ömürlü olması ve arıza kodlarıyla karşılaşmaması için oldukça önemlidir. Kombi bakımlarınızı yaptırarak büyük arızaların önüne geçebilirsiniz.

Bosch kombide EA arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Gaz valfinde sorun yaşanıyor olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arıza yapmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotu arızalanmış olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Bosch kombi ea arızası ile karşılaşanlar dairelerinde gaz olduğundan eminse ve vanaları da açıksa arızanın araştırılması için servis yardımı almalıdır. Bosch Kombi Servisi aranmalı ve gerekli kontroller yapılmalıdır. Arızalanan parçanın değişimi ile sorun giderilecektir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch Kombi EA Arıza Hata Kodu nedir?

Bosch kombi cihazlarından birinde EA arıza kodu, cihazın elektronik kartındaki bir arızayı işaret eder. Bu arıza genellikle karttaki bir bileşenin arızası veya kartın kendisinde bir hata oluşması nedeniyle ortaya çıkar.

EA arıza kodu hangi Bosch kombi modellerinde görülür?

EA arıza kodu, Bosch marka kombi cihazlarının birçoğunda görülebilen bir hata kodudur. Bu kod, genellikle Greenstar, Logamax, Combi gibi modellerde ortaya çıkabilir.

EA arıza kodu nasıl giderilir?

EA arıza kodunun giderilmesi için öncelikle cihazın elektrik bağlantısının kesilmesi gerekmektedir. Daha sonra, kombi cihazının elektronik kartı üzerinde birkaç bileşen kontrol edilmelidir. Eğer bu bileşenlerde herhangi bir arıza tespit edilirse, değiştirilmeleri gerekmektedir. Eğer arıza devam ederse, kombi cihazı yetkili bir teknik servis tarafından tamir edilmelidir.

EA arıza kodu için teknik destek nasıl alınabilir?

EA arıza kodu için teknik destek almak isteyen Bosch kombi kullanıcıları, yetkili servislerden yardım alabilirler. Bosch web sitesinde yer alan yetkili servisler listesinden en yakın servise ulaşabilir veya Bosch Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirler.

EA arıza kodu ne kadar sürede giderilir?

EA arıza kodunun giderilme süresi, arızanın nedenine ve kombi cihazının durumuna göre değişebilir. Bazı durumlarda, arıza yerinde çözülebilirken, bazı durumlarda cihazın tamir edilmesi gerekebilir. Bu nedenle, arızanın giderilme süresi kombi cihazının durumuna ve servis yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56