Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir.

Buderus CL Arızası

Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Yeni nesil Buderus marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla kolayca tespit edilir. Eğer Buderus cl arızası ile karşılaşıyorsanız bu kombinizdeki kullanım suyu sensöründe bir sorun olduğuna işarettir. Eğer Buderus kombi cl arızası ile karşılaştıysanız kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Cl arızasının nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası olabilir.
  • Sensör kablolarında nemlenme ve bunun sonucunda da kısa devre yaşanmış olabilir.
  • Sensör bağlantısında kopma veya başka herhangi bir problem yaşanmış olabilir.

Bu durumda ne yazık ki kullanıcı olarak bir şey yapmanız mümkün değildir. Arızanın teşhis edilip onarılması için mutlaka işinin uzmanı teknik servis ekiplerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelen ekip arızanın boyutuna göre parça değişimi veyahutta parça onarımını gerçekleştirecektir. Ayrıca bu ve benzeri problemlerin çok sık yaşanmaması için mutlaka kombilerin ve peteklerin yıllık periyodik bir şekilde yapılması gerekn bakımları asla aksatılmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56