Yeni nesil Buderus marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespir edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı tipte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer kombinizde ekran yoksa ve Buderus Kombi Işığı Yanıp Sönüyor ile karşı kaşıyaysanız ilk olarak yanıp sönen ledin tipine bakılmalıdır.

Buderus Kombi Ekran Yanıp Sönüyor

  • 40°C Led Yanıp Sönüyor ise bakılacak yer kombinin basınç değeridir. 1 ila 2 bar arasında olması gereken su basınç değeri bu aralıkta değilse bu aralığa getirilmelidir. Hala aynı şikayette bulunuluyorsa kombinin periyodik bakımının yapılmamış olması buna etken olabilir. Kombi bakımı yapılıp, su basınç değeri normal ise Buderus Kombi Servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.
  • 50°C Led Yanıp Sönüyor ise ve aynı zamanda kombiniz ısıtma ya da sıcak su sağlamıyorsa kombinin yanında bulunan ve dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edilmelidir. Herhangi biri kapalı konumdaysa açık konuma getirilmelidir. Eğer hala kombiniz çalışmıyor ise yetkili teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.
  • 60°C Led Yanıp Sönüyor ise diferansiyel basınç şalteri ya da hava akış kontrol sensörü olarak bilinen prosestatın işletim sırasında açıldığını belirten bir arıza durumudur. Prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servis çağırmanız gerekir.
  • 70°C Led Yanıp Sönüyor ise prosestat, fan veya elektronik kartta bir arıza olduğu anlamına gelir. Tespit ve çözüm için servis çağırmanız gerekir.
  • 80°C Led Yanıp Sönüyor ise devirli fan hızında bir arıza meydana geldiğini belirtir. Net tespit ve çözüm için servisle iletişime geçmelisiniz.

One thought on “Buderus Kombi Işığı Yanıp Sönüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56