Demirdöküm f1 arızası yaşanması durumu, cihazda ateşleme ve iyonizasyon sorunları olduğuna işaret eder. Kombilerde çalışma ve sistem arızası durumunda yetkili servisi aramadan önce, kullanıcıların öncelikle gaz bağlantısını ve elektrik sistemini kontrol etmeleri önerilir. Doğalgaz ve elektrik kesintileri yaşanıyorsa kombi çalışmaz, enerji akışının sağlanması beklenmelidir. Enerji kesintisi yoksa sistem takılmasını önlemek için resetleme yapılmalıdır.

Resetleme ile elektronik sistemde oluşan otomatik kapanma ve kitlenme durumları giderilebilir. Bu işlemler yapıldığı halde arıza kodu yanmaya devam ediyorsa mutlaka yetkili servisten yardım istenmelidir. Yetkili olmayan kişilerin kombi sistemine müdahale etmeleri ciddi hasara neden olabilir.

Demirdöküm F1 Arızası Neden Olur?

Demirdöküm f1 arızası yaşanması cihaz sisteminde oluşan iyonizasyon ve ateşleme mekanizmalarındaki arızalardan kaynaklıdır. Arızaya neden olan sorunlar:

  • Ana kart ve elektronik sistem arızaları kombi ateşleme sorununa neden olabilir. Ana kart değişikliği gerekebilir.
  • Gaz vanası arızaları ateşleme sorunu yaratabilir. Vananın değiştirilmesiyle sorun giderilir.
  • Ateşlemeyi gerçekleştiren elektrot arızaları hata kodunun oluşmasını sağlar. Elektrotların değiştirilmesi sorunun giderilmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56