Demirdöküm Kombi 118 Hatası Kalisto modelinde görülen bir arızadır. Ekranda 118 görürseniz bu durum ana kart arızasını ifade etmektedir. Kombiler birçok nedenden dolayı arıza yapabilir. Bu nedenlerden bir tanesi de elektriklerin sıklıkla kesilmesi ve karşılaşılan voltaj düşüklükleridir. O yüzden kombiniz için ayrı bir sigorta ve voltaj regülatörü kullanmalısınız. Böylelikle şebeke elektriğinden kombiniz olumsuz yönde etkilenmeyecektir. Arıza kodunu gören kişiler kombi şalterini kapatarak bir müddet sonra açmalıdır.

Kombiyi resetlemeniz ve sonrasında arıza kodunun düzelmesini beklemeniz gerekir. Kullanıcı olarak sizlerin başka yapabileceği bir şey bulunmamaktadır. Servis çağırmak ve arıza nedeninin tespit edilmesi için harekete geçmeniz gerekmektedir. 118 arızasının nedenleri:

  • Ana kart arızası gündeme gelmesi büyük ihtimaldir.
  • Kombinin diğer parçalarının da incelenmesi ve nedenin bulunması gerekir.

Demirdöküm servisleri işinde uzman olan teknikerlerle çalışmaktadır. O yüzden bütün kombi sorunlarını çözmek için yeterli bilgi ve beceriye sahip teknik elemanlar bünyelerinde mevcuttur. Ev ya da iş yerinizde kullandığınız kombilerin bakımlarını ya da arıza giderilmesi konularını servis desteği alarak gidermelisiniz. Bu kombinizin uzun ömürlü olması ve performanslı çalışması için şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56