Demirdöküm Kombi 80 Arızası, aşırı ısınma sebebiyle kombinizin kendini korumaya aldığında görülen bir koddur. Aden markalı kombilerde görülen bir sorundur. Kombiler karşılaştıkları bazı sorunları ekranlarındaki kod numaralarıyla gösterirler. Normal olarak çalışmasını devam ettiren kombiler birçok nedenlerle arıza yapabilirler. Uzun süreden beri onları kullanıyor olmanız bazı parçalarının eskimesine neden olabilir. Kullanıcı hataları ya da elektriklerin kesilmesiyle ortaya çıkan voltaj düşüklüğü kombi arızalarını oluşturabilir.

Demirdöküm Kombi 80 Arızası

Kombinizde voltaj regülatörü kullanmanız bazı önlemleri almanızı sağlayabilir. 80 arızasını kombinizde gördüğünüzde yapmanız gereken kombinizin altında bulunan vanaları kontrol etmeniz ve açık konuma getirmenizdir. Kış mevsiminde iseniz petek vanaları da açık olmalıdır. Kombinizi kapatarak bir müddet sonra açmanız sorunu düzeltebilir. Ama düzelmezse servis çağırmanız gerekecektir. 80 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Eşanjör kireçlenmiş olabilir.
  • Eşanjör tıkanmış olabilir.
  • Devir daim su pompası sıkışmış olabilir.
  • Tesisat sorunu ortaya çıkmış olabilir.

Yukarıda bulunan sebepler 80 arıza kodu ile karşılaşmanıza nedendir. Demirdöküm servisleri bu sorunun giderilmesi için çalışacaktır. O yüzden kişiler, yapacakları küçük kontrollerden sonra mutlaka servis çağırmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombi 80 arızası nedir?

Demirdöküm kombilerde 80 arızası, cihazın su basıncının yetersiz olduğunu belirten bir hata kodudur.

Demirdöküm kombi 80 arızası nasıl çözülür?

Demirdöküm kombide 80 arızası çözmek için su basıncının normal seviyeye yükseltilmesi gerekmektedir. Su basıncı düşük ise, kombinin su basıncını artırmak için dolu valfını açmanız veya su takviyesi yapmanız gerekmektedir.

Demirdöküm kombi 80 arızası neden oluşur?

Demirdöküm kombide 80 arızası genellikle su basıncının yetersiz olmasından kaynaklanır. Bu durum, cihazın normal çalışması için gerekli olan su basıncının altında olması anlamına gelir.

Demirdöküm kombi 80 arızası sıklıkla tekrarlanırsa ne yapılmalıdır?

Eğer Demirdöküm kombide 80 arızası sıklıkla tekrarlanıyorsa, kombinin su basıncı ayarları kontrol edilmeli ve sorun giderilmeden önce su basıncı yükseltilmelidir. Ayrıca, bu arızanın sıklıkla tekrarlanması durumunda bir uzman teknisyen tarafından kombi bakımı yapılması önerilir.

Demirdöküm kombi 80 arızası ile ilgili destek almak için nereye başvurabilirim?

Demirdöküm kombi 80 arızası ile ilgili destek almak için, Demirdöküm yetkili servisleriyle iletişime geçebilirsiniz. Demirdöküm kombi kullanım kılavuzunda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, kombinizin bakımı veya tamiri için yetkili servisleri arayabilirsiniz.

One thought on “Demirdöküm Kombi 80 Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56