Demirdöküm Kombi 80 Arızası, aşırı ısınma sebebiyle kombinizin kendini korumaya aldığında görülen bir koddur. Aden markalı kombilerde görülen bir sorundur. Kombiler karşılaştıkları bazı sorunları ekranlarındaki kod numaralarıyla gösterirler. Normal olarak çalışmasını devam ettiren kombiler birçok nedenlerle arıza yapabilirler. Uzun süreden beri onları kullanıyor olmanız bazı parçalarının eskimesine neden olabilir. Kullanıcı hataları ya da elektriklerin kesilmesiyle ortaya çıkan voltaj düşüklüğü kombi arızalarını oluşturabilir.

Kombinizde voltaj regülatörü kullanmanız bazı önlemleri almanızı sağlayabilir. 80 arızasını kombinizde gördüğünüzde yapmanız gereken kombinizin altında bulunan vanaları kontrol etmeniz ve açık konuma getirmenizdir. Kış mevsiminde iseniz petek vanaları da açık olmalıdır. Kombinizi kapatarak bir müddet sonra açmanız sorunu düzeltebilir. Ama düzelmezse servis çağırmanız gerekecektir. 80 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Eşanjör kireçlenmiş olabilir.
  • Eşanjör tıkanmış olabilir.
  • Devir daim su pompası sıkışmış olabilir.
  • Tesisat sorunu ortaya çıkmış olabilir.

Yukarıda bulunan sebepler 80 arıza kodu ile karşılaşmanıza nedendir. Demirdöküm servisleri bu sorunun giderilmesi için çalışacaktır. O yüzden kişiler, yapacakları küçük kontrollerden sonra mutlaka servis çağırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56