Demirdöküm Kombi E3 Arızası aşırı ısınma olarak bilinen ve en sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir. Ev ya da iş yerinizde kullandığınız kombiler kış mevsimde devamlı çalışıyor gibi görünse de aslında dört mevsim çalışmaktadır. Özellikle evlerde banyo, mutfak gibi çeşmelerde kullandığımız sıcak sular kombinin devreye girmesiyle elde edilir. Doğalgaz, diğer ısınma enerjilerine göre daha uygun fiyatlıdır. O yüzden günümüzde kombili evler tercih edilmektedir.

Kombi arızalarının en büyük sebebi bakım konusuna dikkat edilmemesidir. Diğer sebeplerinden bir tanesi de kullanıcı hatalarıdır. Bilinçli kombi kullanıcıları servislerden yardım alır ve kullanma talimatlarına uyarsa uzun süre kombilerini sorunsuz kullanabilirler. Bütün bunlara rağmen zaman için bazı arızalar da ortaya çıkabilir. Bunların giderilmesi için profesyonel bir yardım almanız gerekir. E3 arıza nedenleri;

  • Kalorifer sensörü arıza yapmış olabilir.
  • Pompa sıkışması meydana gelmiş olabilir.
  • Eşanjör kireçlenmesi oluşmuş olabilir.
  • Anakart arızalanmış olabilir.

Kişiler herhangi bir nedenden dolayı bu arıza kodu ile karşılaşırlarsa kendilerinin müdahale yapmamaları gerekir. Demirdöküm servisini çağırarak arızanın giderilmesini talep etmek en mantıklısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56