Demirdöküm Kombi F0 Hatası su basıncının az ya da çok olmasıyla ilgilidir. Kombilerde bulunan su göstergesi normal şartlarda 1,5 bar olmalıdır. Eğer 1’in altında ise kombiye su verilmesi gerekir. 2,5 bar ve üzerinde ise fazla suyun alınması gerekir. F0 hatası F10 sorunu ile benzerlik göstermektedir. İki arıza da su basıncını ifade etmektedir. Kombiler devamlı kullanıldıkları için bazı arızalarla karşılaşılmaları da oldukça doğaldır.

Kombilerde görülen su eksilmesi cihazın randımansız çalışmasına ya da hiç çalışmamasına neden olacaktır. Kombinize su ilave ettiğinizde ya da fazla suyu almak için müdahale ettiğinizde bazı sıkıntılarla da karşılaşabilirsiniz. O yüzden dikkatli olmanız gerekir. F0 hatası gördüğünüzde yapacağınız işlemlerde şu sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz:

  • Kombinin sol alt tarında bulunan musluğu açarak su ilavesi yapmak istediğinizde musluk kırılabilir.
  • Açtığınız musluğu kapatamayabilirsiniz.
  • Su verdiğiniz halde gösterge ilerlemiyorsa su basınç göstergesi bozulmuş olabilir.

Kombinizi Demirdöküm servislerine kurdurduğunuzda, cihazınızı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yeterli bilgi alırsanız karşılaştığınız sorunlarda nasıl davranmanız gerektiği konusunda da bilinçli olursunuz. Bilmediğiniz ve sormak istediğiniz konular hakkında teknik servisler size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56