Demirdöküm Kombi F11 Hatası, farklı modellere göre farklı arızaları ifade etmektedir. Genellikle tesisattaki suyun gidiş ve dönüş sıcaklıkları arasındaki farkın yüksek olduğunu belirtir. Sirkülasyon problemi olarak da kendini göstermektedir. Nitromix modelinde dönüş suyu sensör hatası olarak kabul edilirken; Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde ise elektronik kart sorunu olarak kendini göstermektedir. Arızalı olan kombiler ya hiç çalışmaz ya da verimsiz çalışır.

Kombinizde arıza kodları ile karşılaşırsanız vana, sigorta kapatmak gibi güvenlik önlemlerini alarak servis çağırmalı ve hiçbir müdahalede bulunmamalısınız. Bilinçsizce yapılacak işlemler kombinize zarar verecektir. F11 hatası nedenleri şunlar olabilir:

  • Anakart arızası
  • Sensör hatası
  • Vanaların arıza yapması
  • Elektronik kart sorunu

Kombiler yaz ve kış aylarında devamlı kullanıldığı için bazı arızalarla karşılaşılması da oldukça doğaldır. Yıllık yapılacak olan bakımlarla birçok soruna çözüm getirebilirsiniz. Demirdöküm servisleri bakım ve tamir konularında sizlere yardımcı olacaktır. Önemli ve hassas olan kombilerinizi servisler dışındaki kişilere dokundurmamalı tamirini yaptırmalısınız. Ancak o zaman verimli ve performanslı bir şekilde kombinizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56