Demirdöküm Kombi F13 Arızası, anakartla ilgili bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Kombilerin en önemli olan parçası anakartlarıdır. Cihazın beyni olarak da kabul edebiliriz. Kombi çalıştığında yani elektriği aldığında ilk komut beyne iletilir sonrasında diğer parçalar devreye girer. Kombiler şebeke voltajı ile çalıştığı için elektriklerin kesilmesi ya da gelmesiyle voltaj düşüklüğünden hemen etkilenecektir. Bu duruma önlem almak için voltaj düzenleyicisi ve ayrı bir sigorta kullanabilirsiniz.

Kombinin sigortasının ayrı olması direk şebeke voltajına maruz kalmasını engelleyecektir. Kombileriniz oldukça hassas olan cihazlar arasındadır. Onların bakımına önem vererek performanslı çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Atron markalı kombilerde bu arıza kodu sıcaklık fark hatası olarak da kendini göstermektedir. Bu durumda kombinizin su ayarlarını kontrol etmelisiniz. F13 arızası nedenleri şunlar olabilir:

  • Cihazın işlemcisi hasar görmüş olabilir.
  • Anakart arızalanmış olabilir. Tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekir.

Bu arıza kodu ile karşılaşan kişiler Demirdöküm servislerinden yardım alarak sorunun giderilmesi hakkında talepte bulunmalıdır. Ancak o zaman performanslı çalışan kombilere kavuşabilir ve onları güvenle kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56