Demirdöküm Kombi F10 Arızası, su basıncının yetersiz ya da fazla olduğunu bildiren sorundur. Kombinizin su göstergesine bakarak suyunda eksilme var mı diye kontrol edebilirsiniz. Eksikse kombinin sol alt tarafında bulunan çevirmeli düğmesini sola döndürdüğünüzde su sesi duyacaksınız. Bu arada su göstergesine bakarsınız ilerlediğini görürsünüz. 1,5 bar olduğunda düğmeyi sağa döndürün ve su verme işlemini bitirin. Kombinizdeki su miktarının fazla olduğunu da göstergeye bakarak görebilirsiniz.

Bu durumda fazla suyu almanız gerekir. Kombiye yakın olan peteğin havasını alırsanız ve suyunu bir kaba alarak dökerseniz kombinizde su seviyesi normale dönecektir. Böylece kombideki arıza kodunun yok olduğunu görürsünüz. Ama sorun hale devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekecektir. F10 arızasının 2 nedeni vardır:

  • Kombinin suyunun az olması
  • Kombinin suyunun fazla olması

Bu iki sorun normalde sizin tarafınızdan giderilecektir. Hala arıza devam ediyor ve kombi ekranında bir düzelme olmuyorsa Demirdöküm servisini çağırarak inceleme yapılmasını talep etmeniz gerekecektir. Servis elemanları su basıncından hariç başka ne gibi sorun olduğunu yapacakları bakımlarla ortaya çıkaracak ve tamir yoluna gideceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56