Demirdöküm Kombi F04 Hatası, ateşleme sorununu ifade etmektedir. Gaz valfinden çıkan gaz çıkışı yeterli değilse alev oluşamıyorsa yanma olayı gerçekleşmez. Bu da kombinin ateşleme sorununu ortaya çıkarmaktadır. Ev ya da iş yerlerinizde kullandığınız kombiler zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşır. Bu normal bir durumdur. Kombi parçalarının eskimesi, bozulması, iş görmez hale gelmesi arızalara neden olmaktadır.

Parçaların tamir edilmesi ya da yenisi ile değiştirilmesi servisler tarafından sizlere sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Kombinizde arıza kodları ile karşılaşırsanız bilinçsiz bir şekilde müdahale yapmamalısınız. Yapmanız gereken sadece konutunuzda gaz olduğundan emin olmak ve kombinizin gaz girişini kontrol etmek olmalıdır. Resetleme yaparak hatanın normale dönmesini bekleyebilirsiniz. Sorun devam ettiği taktirde profesyonel yardım almanız kombinizin bakımınızı yaptırmanız sorununuzu giderecektir. F04 hatasının nedenleri şunlardır:

  • Cihazınızın elektronik kartında sorun oluşmuş olabilir.
  • Gaz valfi arıza yapmış olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arızası oluşmuş olabilir.

Yukarıda bulunan sorunlar kombinizin ateşleme yapmasına engeldir. Nedeninin belirlenip ona uygun tamir yönteminin uygulanması gerekir. Demirdöküm servisleri sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56