Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız Demirdöküm Kombi F2 Hatası veriyorsa bu, muhtemelen sıcak su kullanımında ölçüm yapan ve kombinin beynine bildiren sensörde arıza olduğunu gösterir. Böyle bir arıza koduyla karşılaşıldığında kullanıcı olarak yapabilecekleriniz ne yazık ki sadece cihazı birkaç kez resetlemektir.

Bazı cihazlarda resetleme tuşu yoktur, sigortadan aç kapa ya da fişini çıkarıp tekrar takmanız gerekir.- Kombinizi resetlediğiniz halde Demirdöküm Kombi F2 Hatası’nı alıyorsanız aşağıdaki arızalardan bir ya da birkaçı meydana gelmiş olabilir.

Sıcak su NTC sensörünün arızalanması: Sıcak su NTC sensörü zaman bağlı olarak arızalanabilir. Bu durumda kullanıcı sıcak su problemi yaşar. Teknik servis müdahelesi ile parça değişimi gerektirir.
Sıcak su NTC sensörünün kablolarında kopma veya kısa devre yaşanması: Bu arıza da Demirdöküm Kombi F2 Hatası vermesine neden olacak başka bir arızadır. Teknik servis ekibi çağırıp, müdahele etmesi beklenilmelidir.
Sıcak su NTC borularında nem: Nadir olarak görülse de bu arıza da Demirdöküm Kombi F2 Hatası vermesine neden olacak bir arızadır. İşin uzmanları tarafından nemlenme giderildiğinde sorun ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56